salon

Co dobrze jest wiedzieć o komponowania salonu?

Salon to kluczowe miejsce w mieszkaniu, kiedy w grę wchodzi wypoczynek i życie towarzyskie. To w pokoju gościnnym się relaksujesz i w tym miejscu z od czasu do czasu ucinasz sobie krótką drzemkę. W pokoju gościnnym też widzisz się ze znajomymi i prowadzisz długie rozmowy. Kiedy organizujesz imprezę również odbywa się ona w salonie. Każde większe święta odbywają się w salonie. To domowe centrum rozrywki i wypoczynku.

salon
Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Jaki wpływ powinno to mieć na wysażenie salonu? Jedno z kluczowych pytań odnoszących się do wyposażenia salonu jest to, jak dobrać kolor ścian w salonie – znajdź inspiracje. Odpowiedź na to pytanie jest ściśle związana z wyliczonymi sposobami wykorzystania salonu. Wciąż jednak pozostaje kwestia tego, jakie z wymienionych zastosowań odnosi się do Ciebie najczęściej. Inaczej wyposażysz pokój gościnny, który służy Ci głównie do zabawy, a odmiennie taki, który ma stać się miejscem pasywnego wypoczynku. W pierwszym przypadku dobrze jest wybrać kontrastowe zestawienia i nieco żywsze kolory. W drugim wypadku potrzebne będą przede wszystkim stonowane barwy, które pozwolą na głęboki odpoczynek a może i krótki sen.

salon
Autor: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Źródło: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
A propos wyboru barw salonu warto wziąć pod uwagę także sięgniecie po biel. Czy jednakże nie będzie to strzał w kolano z perspektywy użyteczności? Niekoniecznie. Biały kojarzy się z tym, że szybko można tę barwę zabrudzić. Dotyczy to jednak głównie do ubrań. W przypadku ścian biel sprawdza się znakomicie, bo choćby i spore zabrudzenia może łatwo zamalować.

A jak zebrać oryginalne dodatki do salonu? Tu także ogromne znaczenie ma styl użytkowania salonu. Jednak zawsze dobrze jest mieć na uwadze, by nie przesadzać z liczbą ozdób. Zbyt dużo dekoracji obciąży choćby i najbardziej przestronną kompozycję wyposażenia.