Łazienka nowoczesna

Brodzik w łazience jest niepotrzebny

Jeśli chodzi o wyposażenie łazienki, jedni wolą wanny, inni wybierają prysznic. Gdy jesteśmy zwolennikami tego drugiego rozwiązania, warto przemyśleć instalację prysznica bez brodzika. To współczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Brak brodzika ma dużo plusów. Co konkretnie przemawia za tą opcją?

Prysznic bez brodzika
Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, kabina pozbawiony brodzika świetnie się prezentuje. Oczywiście brodzik też może mieć pewne zalety wizualne, jednak jeden element mniej sprawia, iż kompozycja wnętrza jest spójniejsza. Łazienka daje też poczucie większej przestrzeni, gdyż w miejscu, gdzie umieszczono by brodzik (www.plytki-lazienki.pl/c/143/brodziki.html) jest przedłużenie podłogi. Jeśli do tego zainstalujemy ładne drzwi od kabiny, skutek estetyczny będzie bardzo dobry.

Takie rozwiązanie jest też niezwykle wygodne i może być istotnym ułatwieniem dla osób posiadających ograniczoną sprawność ruchową. Gdy wejście do brodzika jest dla nas kłopotliwe, teraz będziemy mogli brać kąpiel bez żadnych przeszkód.

Jedyne co musimy zrobić, to wejść do kabiny i zasunąć za sobą drzwi. Odpowiednio duża kabina umożliwia nawet to, by dostać się do w obręb prysznica na wózku. Brak brodzika to także dobre rozwiązanie dla osób w podeszłym wieku a także dzieci. Zmniejsza ryzyko potknięcia podczas wchodzenia do mokrego brodzika.

łazienka,prysznic
Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, zamontowanie tego typu prysznica jest także prostsze. Wystarczy uzyskać delikatny spad na podłodze, w kierunku kratki. To zdecydowanie łatwiejsze niż montaż pełnego prysznica z brodzikiem.

Do plusów dobrze jest dodać również łatwiejsze utrzymanie czystości. Brodzik oznacza większą ilość miejsc do czyszczenia. Teraz tak na dobrą sprawę pozostanie do mycia jedynie dodatkowy kawałek posadzki. To znacznie ułatwia porządki. Dużo więcej pomysłów znajdziesz na stronie