Elewacja

Błędy, jakich powinno się unikać w ciągu lepienia płytek elewacyjnych

Płytki klinkierowe to znakomity surowiec na elewacje. Ściany przystrojone klinkierem są eleganckie, a podtrzymanie ich w porządnym stanie jest niesłychanie proste. Muszą być jednak sumiennie i prawidłowo ułożone. Zlecając fachowcom układanie płytek elewacyjnych, powinniśmy dopilnować, aby nie popełniali błędów montażowych.

elewacja
Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
Klinkier cechuje się dobrą wytrzymałością na zginanie, malutką nasiąkliwością, jest niezłomny na zmienne warunki atmosferyczne, co daje pewność mrozoodporności. Dzięki temu cudownie przypisze się do wykańczania ścian elewacyjnych. Przy wybieraniu wyrobu, jakim jest płytka elewacyjna, poza estetyką, wypada wyjątkową uwagę zwrócić na zastosowania danej płytki z przeznaczeniem.

Producent nie ponosi albowiem odpowiedzialności za np. ułożenie płytek ściennych na podłodze. Może to być pretekstem do niepotwierdzenia potencjalnej reklamacji. Płytki klinkierowe to wymagający towar.

Kliknij śmiało ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle opublikowano niezwykle intrygujące wiadomości. One też są dające do myślenia.

Tym samym ich komponowanie powinno się zlecić doświadczonej w tej sprawie brygadzie wykonawczej. Przed poczęciem prac wypada uzgodnić z realizatorem odmiana i liczbę dostarczonych płytek, uwzględniając warunki wynikające z rozkładu i ewentualnej konieczności docinania płytek – .

Przed rozmieszczaniem płytek na ścianie wskazane jest aby zweryfikować je co do zgodności barwy i kalibrów. W najwyższym stopniu pewny efekt osiągniesz mieszając płytki (sprawdź więcej płytka elewacyjna klinkierowa) z różnorodnych opakowań, pilnując w dodatku ich kalibracji. Płytka elewacyjna nie Może być zwilżona przed układaniem. Musi być przemyta, innymi słowy bez zaplamień, zatłuszczeń lub innego rodzaju zabrudzeń zmniejszających przyczepność. W przypadku znacznej chłonności podłoża należałoby sporządzić warstwę gruntującą.

Zaprawa klejowa musi być dobrze dobrana, innymi słowy taka, która ofiarowana jest do klinkieru. Należy ją komponować takim sposobem, by pokrywała 100% powierzchni płytki.

Wykończenie nawierzchni szczegółem jakim jest płytka elewacyjna sprawdza się rewelacyjnie, pod warunkiem, iż jest poprawnie wykonane. Należy monitorować pracy robotników znając główne zasady montażu. Będziemy w owym czasie mieli pełne przekonanie, iż ozdoba będzie wytrwała i ładna.