biała sypialnia

Biała alkowa – jakim sposobem taką zaaranżować?

Sypialnia jest miejscem, które powinno być miejscem wypoczynku, gdzie jesteśmy z dala problemów. Optymalnie sprawdzą się w tym pomieszczeniu wszystkie pastelowe odcienie niebieskiego, żółtego czy koloru pomarańczowego.

sypialnia w jasnych barwach
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Najmodniejszym kolorem na ściany sypialni jest biały, którą ewentualnie uzupełniają małe bibeloty w delikatnych barwach. Podczas urządzania tego pokoju zalecamy postawić niewielką ilość mebli. Całkowicie starczy nam duże łóżko, dwie szafki nocne, półka na pościel. Mamy jeszcze problem przechowywania ciuchów. Pokój nocny również jest również garderobę. W tej kwestii proponujemy dodanie dużej trzydrzwiowej szafy z ogromnym lustrem.

W kwestii kolorystyki mebli – optymalny będzie nienachalny odcień z motywem drzewnym, doskonale się tu sprawdzi klon nida, albo czysta biel. Drobne przedmioty stworzą ciekawy klimat. Sprawdzą się przede wszystkim te odcieniach żółci – stworzą one ciepłe, klimatyczne wnętrze.

elegancka sypialnia
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, koncepcja pomieszczenia jest wypadkową naszych koncepcji – można postawić także na ciemne kolory bądź szarości. Lampki nocne, bieliznę pościelową oraz rolety (żaluzje wrocław) lub zasłony do okna to podstawa. Poza odpoczynkiem, musimy pomyśleć o tym, by zadbać o klimat do intymnych spotkań…

Modne jest malowanie pomieszczeń na co najmniej barwy. Ciekawym rozwiązaniem może być zamalowanie jednej ściany w kolorze cytrynowej, intensywnej żółci, a pozostałych na biało. Doda to wnętrzu ciepła. Nad łóżkiem rewelacyjnie będzie wyglądał jeden ogromny obraz bądź zdjęcie w dużym formacie. Zamiast małych lampek stojących na półkach możemy wybrać w dwa boczne żyrandole z pojedynczą żarówką, tzw. kinkiety. Takie rozwiązanie trzeba planować już podczas wykańczania mieszkania, by uniknąć skuwania ścian w późniejszym czasie. Jeżeli się spodobało, to sypialnia na biało to być może idealny pomysł dla ciebie.

Kiedy sypialnia, miejsce ciszy, spokoju i relaksu zostanie już urządzona pozostaje delektować się tym intymnym miejscem we dwoje…