masaż relaksacyjny

Bardzo skuteczne formy relaksu.

Różni ludzie, jako że mają zróżnicowany tryb życia, posiadają także różne metody odpoczynku. Uzależnione jest to w dużym stopniu od rodzaju zawodu, jaki się wykonuje. Obecnie bowiem coraz więcej ludzi prowadzi siedzący tryb życia, spędzając wiele godzin w ciągu doby przed monitorem komputera.

Takie osoby potrzebują na pewno wypoczynku o charakterze aktywnym. Natomiast ludzie wykonujący pracę fizyczną, a także zazwyczaj uprawiający sport potrzebują relaksu, wyciszenia i dobrego snu. Niestety obecnie ogromnie często jako metodę na relaks ludzie preferują oglądanie telewizji czy korzystanie z komputera.

Tymczasem formy te są niezbyt relaksujące, w szczególności że powodują zmęczenie wzroku i kręgosłupa przy długotrwałym siedzeniu. Część osób woli relaks z wykorzystaniem zapachu, wykorzystując do tego celu świece zapachowe. Niezwykle istotny jest także odpoczynek w nocy. Należy pamiętać, by zapewnić organizmowi wystarczającą liczbę godzin snu tak, by następnego dnia być wypoczętym i gotowym do pracy.

Wielkie znaczenie podczas odpoczynku ma muzyka. Znaczna liczba osób wybiera słuchanie muzyki jako formę relaksu i jest to metoda bez wątpienia bardzo korzystna. Muzyka, jaką się lubi, zawsze będzie miała działanie kojące i odprężające, często także dobrze znane dźwięki zapewniają poczucie bezpieczeństwa. W momencie krańcowego zmęczenia powinno się wybierać możliwie najspokojniejsze gatunki muzyczne, najlepiej o nieskomplikowanych melodiach i harmoniach. Niektórzy ludzie preferują również sen przy ściszonej muzyce. Odprężająco działa domu (odwiedź nas) gra na instrumentach muzycznych oraz śpiew.

relaks
Autor: Janet Ramsden
Źródło: http://www.flickr.com

Łazienka jest miejscem, które służy nie tylko do realizowania czynności o charakterze higienicznym. Może być także pomieszczeniem dającym odpoczynek po ciężkim dniu. Najlepiej jeżeli dysponuje się wanną, w której można zorganizować gorącą kąpiel. Ciepła woda redukuje napięcie mięśniowe, a czasami koi różne bóle. W takiej metodzie odpoczynku bardzo istotne jest oświetlenie i aromat. Najlepiej jest stworzyć sobie stonowane światło, przykładowo przy pomocy świec. Zapach uzyskuje się poprzez użycie świec zapachowych, takich jak przykładowo chętnie kupowane na , a także za pomocą olejków zapachowych i określonych soli czy płynów do kąpieli.