pokój dziecięcy

Atrakcyjne ścienne dekoracje w pokoju najmłodszego domownika

Każdy rodzic powinien zadbać o to, aby jego dziecko miało swój pokój. Jest to konieczność, jako że dzieci również mają potrzebę prywatności. Aranżowanie pokoju dla dziecka nie może w żadnym wypadku bazować tylko na atrakcyjności wizualnej konkretnych elementów. Wręcz przeciwnie, najważniejsza jest jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Największym wyzwaniem najczęściej są ściany dziecięcego pokoju. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że dzieci niekiedy je brudzą przypadkowo, ale zdecydowanie częściej rysują po nich kredkami.

pokój dla dzieci
Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzice muszą wobec tego zwrócić uwagę na ich odpowiednią dekorację, ponieważ ubrudzone ściany wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Zamiast zwyczajnej farby warto pomyśleć o rozwiązaniu odznaczającym się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, którym są fototapety dla dzieci. Zróżnicowany asortyment wzorów do wyboru sprawia, że można zdecydować się na tapetę z ukochanymi postaciami pociechy lub na bardziej klasyczne motywy.

Poza tym, są to dosyć trwałe produkty, co w dziecięcych pokojach ma duże znaczenie. Oferowane są też fototapety na wymiar, tym samym nie ma znaczenia na jakiej ścianie docelowo chce się taką tapetę umieścić. Ciekawe propozycje fototapet można znaleźć pod tym linkiem modne fototapety dziecięce.

fototapeta do pokoju dziecięcego
Autor: Jane
Źródło: http://www.flickr.com

Interesującą alternatywą jest także zastosowanie farby – (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) tablicowej. Można nią pomalować cały pokój, chociaż nie jest to wskazane w niewielkich pomieszczeniach, jako że taka farba jest czarna. Nie jest to kolor stosowny dla dzieci, dlatego w takich pokojach zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na pomalowanie pojedynczej ściany. Dzieci na pewno będą zachwycone oraz przede wszystkim nie będą malowały po innych ścianach pomieszczenia. Utrzymanie w czystości ściany pomalowanej farbą tablicową jest dość proste. Samo pomalowanie również nie powinno nastręczyć większych trudności i z powodzeniem każda osoba da sobie radę własnoręcznie.

Przeważnie wskazane jest dwukrotne pokrycie ściany farbą. Trzeba podkreślić, że farba (zobacz farba tablicowa kolory) tablicowa nie jest kosztowna, więc nie warto się obawiać, że tak oryginalny pomysł będzie także dosyć drogi. Podobne tablice w pokojach dla maluchów charakteryzują się współcześnie dużą popularnością. Są trwałe i przede wszystkim – naprawdę praktyczne. Nawet najbardziej niegrzeczne dziecko ich nie zniszczy.