grafiki

Aranżacja korytarza

Przedpokój jest to część reprezentacyjna a także zwiastun stylu naszego domku, warto więc poświęcić jego aranżowaniu równie wiele uwagi, co pokojowi dziennemu czy kuchni.
Dobrze również pamiętać o zachowaniu spójności wystroju tego pomieszczenia z pozostałymi wnętrzami, choć możemy sobie w nim pozwolić na nieco odważniejsze wzory i kolory aniżeli w pokoju dziennym.

grafiki
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Wyjątkowo istotnymi kwestiami w przedpokoju będą ergonomiczność jak też swoboda komunikacji, dlatego warto w taki sposób dopasować oraz ustawić szafki na buty, ażeby jej nie ograniczały. Minimalna wielkość przejścia w korytarzu powinna wynosić 90 cm. Urządzanie przedpokoju najlepiej rozpocząć od zaplanowania rozlokowania oświetlenia, bo w owym pomieszczeniu z reguły brak światła dziennego. Jeśli tylko mamy taką możliwość, podejmijmy decyzję już na etapie planowania instalacji. Tak samo istotny będzie wybór wykończenia posadzki oraz ścian, które powinny zestawiać estetykę z praktycznością. Jeżeli pragniemy mieć w korytarzu pojemną szafę, zaprojektujmy na samym początku zbudowanie ewentualnej ściany tworzącej wnękę, o ile architektura pomieszczenia jej nie przewidziała.
Co do posadzki należy ją jak najbardziej odsłonić, szczególnie w małym przedpokoju. Im większa jej cząstka będzie widoczna, tym ogromniejsze wyda się wnętrze. W owym celu wybierzmy sprzęty na zgrabnych płozach lub wiszące. Aby było ciekawiej, lepiej zrezygnuj z kompletu takich samych mebli.

Zestawienie fragmentów w różnych stylach i z rozmaitych materiałów, na przykład nowoczesnego stojaka ze stali a także rustykalnej skrzyni, przyniesie o wiele ciekawszy efekt. Wybierzmy lampy, jakie będą nie jedynie źródłem światła, ale również dodadzą wnętrzu indywidualnego charakteru, bądź zwierciadło w dekoracyjnej ramie.