pozwolenie

Aktywne przejście dla pieszych to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu może zmniejszyć się ilość wypadków w których biorą udział piesi

Dużo wypadków z udziałem pieszych zdarza się w nocy. Niewłaściwie oznaczone przejścia dla pieszych sprawiają, że kierujący często nie zauważają na czas, że jakiś człowiek właśnie przechodzi przez ulicę.

pozwolenie
Autor: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie mamy do wyboru bardzo dużo nowoczesnych rozwiązań, które powodują, iż bezpieczne przejście dla pieszych powoli zaczyna być regułą.

Jeżeli omawiany temat nieprawdopodobnie Ci pasuje, to żeby zyskać kolejne dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej (http://prokad.com.pl/drzwi/stolarka-stalowa-przeciwpozarowa/) i wejdź tu.

Należy do nich tzw. aktywne przejście dla pieszych – czyli skomplikowany system detektorów i lamp, które wyjątkowo szybko powiadamiają kierującego pojazdem, że w pobliżu przejścia znajduje się człowiek. Punktowe elementy odblaskowe euroasfalt.pl/pl/category-product/peo/ i oświetlenie halogenowe aktywują się jedynie wtedy, gdy do przejścia podchodzi człowiek. Dzięki temu kierowca stanie się uważniejszy, ponieważ lampy nie są zapalone na stałe, a zatem nagły rozbłysk sprawi, że kierujący pojazdem szybciej zareaguje.

bezpieczne przejście dla pieszych
Autor: Tektum
Źródło: Tektum

Aktywne przejście dla pieszych jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli zostanie zamontowane w miejscach niewystarczająco oświetlonych, poza większymi drogami.

Masz ochotę zbadać inny punkt widzenia na rozważany w tym wpisie temat? Kliknij zatem tutaj i sprawdź więcej szczegółów w witrynie.

Punktowe elementy odblaskowe, które aktywują się jedynie w momencie, kiedy do pasów zbliża się pieszy sprawdzają się wyjątkowo dobrze. W dodatku na takim przejściu da się zainstalować specjalne pasy antypoślizgowe oraz lampy ostrzegawcze. Takie bezpieczne przejście dla pieszych euroasfalt.pl/pl/category-product/aktywne-przejscie-dla-pieszych z pewnością sprawi, że wypadków będzie dużo mniej

Oczywiście trzeba mieć w pamięci, że samo przejście dla pieszych nie zda się na nic, jeśli kierujące oraz przechodnie nie będą przestrzegać przepisów i zaczną zachowywać się nierozważnie. Wszyscy uczestnicy ruchu muszą kierować się głównie zdrowym rozsądkiem.