images

Akcesoria łazienkowe jakie tylko zapragniesz

Podczas nabywania elementów do łazienki łatwo o dokonanie niewłaściwego wyboru. Rynek jest zalewany niedrogim wyposażeniem z Chin, które odznacza się niskim poziomem wykonania i słabą trwałością. Na szczęście w Polsce jest wielu firm, które dbają o jakość swoich produktów i zadowolenie klienta. Różnica cenowa nie jest tak wielka, jak mogłoby się na wstępie wydawać. Zadośćuczynienie finansowe za zalane mieszkanie sąsiada jest wielokrotnie większe, niż koszt porządnie wykonanego kranu lub baterii prysznicowej. Stałe naprawianie niedomykających się drzwi do prysznica bywa też irytujące.

Podstawowe elementy
Autor: Coram Poland

Do podstawowego wyposażenia łazienki należą krany, baterie, umywalki, klozet i kabiny prysznicowe lub wanny. Wyposażenie dodatkowe jest w większości przypadków wykorzystywane w pomieszczeniach o nowoczesnym wystroju – grzejniki łazienkowe, bidet i inne tego typu. W niewielkich pomieszczeniach jednym z najważniejszych elementów jest bateria prysznicowa. W sklepach można spotkać znaczną ilość typów baterii, największą dozę zaufania klientów zyskały sobie te wyposażone we wkład ceramiczny. Taki element ma izolować baterię od wrzątku i zmniejszać zagrożenie oparzeniem podczas korzystania. Bardzo istotny jest też materiał, z którego jest wyprodukowana bateria. Na tych produkowanych z plastiku może osiadać kamień. Niepozornym, ale ważnym dodatkiem jest także przycisk do spłukiwania. Te niedrogie po krótkim czasie ulegają zużyciu i wymagają wymiany. Klienci cenią sobie przycisk spłukujący Grohe, który z uwagi na wysoką jakość wykonania zazwyczaj służy przez długi czas. Tutaj więcej asortymentu tego producenta. Przyciski tego producenta odznaczają się także atrakcyjnością wizualną. To niezwykle stylowy element do łazienki.

Przydatne wskazówki

Wybierając najodpowiedniejsze dodatki, należy pilnować by wszystkie one pasowały do siebie wizualnie. Umywalka w nowoczesnym stylu nie będzie się dobrze prezentować z kranem ze staromodnymi, miedzianymi kurkami. Nowoczesne umywalki i zlewy: wyposażenie łazienki może rzucać się w oczy i irytować. Łazienka jest miejscem odprężających kąpieli, nie warto by jakiś niedopasowany detal irytował właściciela. Jeśli nie jest się pewnym wyboru dopasowanych akcesoriów, można poprosić o pomoc dekoratora wnętrz.