images

Akcesoria łazienkowe jakie tylko chcesz

Retro, a dlaczego nie rustykalnie – wedle jakich wzorów urządzić łazienkę, która z pewnością zachwyci gości? Pragnieniem niemal każdej pani okazuje się królewski pokój kąpielowy. Opcji urządzenia takich pomieszczeń są tak ciekawe, że nietrudno zrealizować prawie każdy koncept.

Autor: Coram Poland

Do głównego wyposażenia łazienki należą krany, baterie łazienkowe (kliknij po więcej info), umywalki, klozet i kabiny prysznicowe lub wanny. Wyposażenie opcjonalne jest zazwyczaj umieszczane w łazienkach w nowoczesnym stylu – grzejniki łazienkowe, bidet i inne tego rodzaju. W małych łazienkach jednym z najbardziej istotnych elementów jest bateria prysznicowa. W sklepach można znaleźć dużo rodzajów baterii, największe zaufanie klientów zdobyły sobie te posiadające wkład ceramiczny. Ten dodatek ma za zadanie izolować baterię od gorącej wody i minimalizować niebezpieczeństwo oparzenia w czasie używania. Niezwykle ważny jest także materiał, z którego jest wyprodukowana bateria. Na tych wykonanych z plastiku może osiadać kamień. Niezwracającym uwagi, ale ważnym dodatkiem jest też przycisk do spłukiwania. Te tanie po krótkim czasie ulegają zużyciu i wymagają wymiany. Użytkownicy cenią sobie przycisk spłukujący Grohe, który ze względu na wysoki poziom wykonania będzie służył długo. Elementy tej firmy odznaczają się także atrakcyjnością wizualną. To bardzo stylowy dodatek do łazienki.

Jest to częsty dylemat tych, którzy chcą wyposażyć pustą jeszcze łazienkę. Fani długich seansów kąpielowych nie potrafią uwierzyć, że kabiny prysznicowe są w stanie zmienić ukochaną wannę. Jeśli chcemy zdecydować się na to i tamto, a brak przestrzeni tego nie umożliwia, można wziąć pod uwagę wannę z parawanem. Błyskawiczny prysznic, dzięki niemu wydaje się znacznie prostszy. Kabina prysznicowa z hydromasażem to z kolei znacznie bardziej oryginalny pomysł do pomieszczeń, w których nie ma miejsca na wannę.

Interesującym dodatkiem w łazience jest deska wolnoopadająca. To niewielkie udogodnienie, które jednak zapewnia mnóstwo zadowolenia posiadaczowi. O ile nierzadko w środku nocy idziesz do łazienki i nie chcesz zakłócać spokoju swojej rodziny przez hałaśliwe spuszczanie deski na WC, deska dębowa wolnoopadająca jest najlepszym gadżetem dla ciebie. Jeżeli chodzi o urządzenia łazienkowe, rozsądnie postawić na produkty ze znanej serii Geberit Duofix. Zamawiając takie sprzęty łazienkowe dostajemy pewność, że produkty będą nam służyć przez wiele lat.

Ważne jest także ogrzewanie naszego mieszkania, a łazienki to już szczególnie. Dobrze więc dobrze przemyśleć sprawę zestawów grzewczych (tutaj znajdziesz więcej informacji: Zestawy grzewcze Bosch). Z całą pewnością, nie wyglądają one zbyt pięknie, ale można je przysłonić specjalną obudową czy szafką. A grzejniki mogą się okazać doskonałymi ozdobami.

Dzisiaj nawet grzejniki łazienkowe uda się znaleźć w niespotykanym kolorze egzotycznej limonki lub popularnego kobaltu. Różnorodne szczegóły są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którym nie straszne nietypowe zestawienia. Zielone i niebieskie umywalki w oryginalnych formach lub w postaci szklanych misek, idealnie pasują do designerskiego wnętrza w czerni. Umywalki w stylu folkowym to autentyczne ozdoby: są najczęściej ręcznie wykańczane.