Kuchnia, fototapeta abstrakcyjna

Abstrakcja na ścianie

Słowo abstrakcja oznacza oderwanie. Abstrakcjonizm, w przeciwieństwie do innych popularnych nurtów w twórczości artystycznej, wyzbyty jest cech wyrazistości. Artysta nie odwzorowuje środowiska, zamiast tego ilustruje „coś”. Treść i forma przekazu może być różnorodna.

Fototapeta z motywem abstrakcyjnym
Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Abstrakcja wielkoformatowa, w formie fototapety, doskonale nadaje się do dekoracji współczesnych wnętrz.

Według niektórych opinii sztuka – kliknij – abstrakcyjna ma sporo wspólnych cech z muzyką. W obu przypadkach ilustracja tematu nie jest budowana wprost, ale za pomocą różnych środków przekazu, takich jak rytm, kolor, kontrast, walor i wiele innych.

Ciężko opowiedzieć o tym, co ilustrują wytwory abstrakcyjne. To nie tylko warstwa wizualna. Kształty, punkty, zabarwienia, linie i plamy mówią o czymś, czego nie jesteśmy w stanie opisać. Odbiór dzieł abstrakcyjnych jest prywatny i bardzo osobisty. Co poniektóre z nich przedstawiają to, o czym nie chce lub nie umie powiedzieć sam kreator.

Fototapeta abstrakcyjna umożliwi zbudować nowoczesny i tajemniczy nastrój nowoczesnego wnętrza. Odbiór aranżacji z założenia banalnych i skąpych w formie stanie się mniej bezpośredni i intrygujący.

Wybierz ciekawe propozycje na: Fototapety na